Aktualności

9 listopada -Światowy Dzień Adopcji

DODANO: 06-11-2020

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Adopcji przypadającym 9 listopada 2020 r.Dyrektor wraz z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku zachęcają do wspólnego celebrowania tego wydarzenia.Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń”to zgodnie z ideą pomysłodawcy Hanka Fortnera, przede wszystkim ŚWIĘTO RODZIN ADOPCYJNYCH. Jest toteż dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat adopcji, pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących oraz pokazanie innej drogi rodzicielstwa, która jednocześnie pomaga potrzebującym dzieciom.Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.Popularyzacja symbolu ma przyczynić  się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego. Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do inicjatywy Ośrodka, prosimy o rozpowszechnianie i umieszczanie symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie.Zachęcamy również do udostępnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada„uśmiechniętą dłonią”. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku https://poa-gdansk.pl/.

czytaj więcej » 9 listopada -Światowy Dzień Adopcji

Punkt interwencji kryzysowej

DODANO: 04-11-2020

Bezpłatną poradę psychologa, w ramach interwencji kryzysowej,  w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim można uzyskać ,po uprzednim  telefonicznym 534507745 umówieniu terminu porady -w każdy poniedziałek  i środę w godzinach od 9.00 do 12.00. Porad udziela psycholog -  Marek Hojczyk

czytaj więcej » Punkt interwencji kryzysowej

Konsultacje społeczne dotyczące projektu „Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej na lata 2021 – 2023”

DODANO: 03-11-2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim, po uzyskaniu zgody Zarządu Powiatu Gdańskiego, poddaje pod konsultacje społeczne projekt „Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej  na lata 2021 – 2023”

Termin rozpoczęcia konsultacji: 3 listopada 2020 r.
Termin zakończenia konsultacji: 16 listopada 2020 r.

Uwagi i opinie sporządzone w formie pisemnej do przedmiotowego projektu można przesłać :

na adres email: pcpr@powiat-gdanski.pl,
na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim
                83-000 Pruszcz Gdański, ul. Prof. M. Raciborskiego 2a

W przypadku przesłania uwag i opinii pisemnie decyduje data wpływu na wskazany powyżej adres, a nie data stempla pocztowego.

Niniejsze konsultacje przeprowadza się w celu poznania opinii organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) w sprawie: „Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej  na lata 2021-2023”.

Do pobrania projekt - „Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej  na lata 2021-2023”.

czytaj więcej » Konsultacje społeczne dotyczące projektu „Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej na lata 2021 – 2023”

POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY

DODANO: 30-10-2020

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa, na prośbę Ministra Rodziny i Polityki Społecznej poszukujemy wolontariuszy, którzy mogliby wspomóc personel domów pomocy społecznej w celu zachowania ciągłości opieki nad mieszkańcami.
Chętnych zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail:  wzk@powiat-gdanski.pl

czytaj więcej » POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY

Projekt PFRON "POWRÓT DO ZDROWIA, POWRÓT DO PRACY"

DODANO: 16-10-2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim informuje, że istnieje możliwość wzięcia udziału w projekcie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. (POWRÓT DO ZDROWIA, POWRÓT DO PRACY)

Projekt jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także do osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwości zdrowotnych. Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej w Wągrowcu. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowym (ok. 6 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.  

Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON – należy zadzwonić na numer 22 50 55 600 lub napisać ork@pfron.org.pl lub awejman@pfron.org.pl

Po kontakcie PFRON wysyła formularze, które należy wypełnić i odesłać do PFRON, następnie ustalany jest termin komisji kwalifikacyjnej (lekarz i psycholog). Po pozytywnym orzeczeniu zapraszamy uczestników do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej.

1. Ulotka informacyjna o projekcie;

2. Formularz zgłoszeniowy

 
 
czytaj więcej » Projekt PFRON "POWRÓT DO ZDROWIA, POWRÓT DO PRACY"

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!