Aktualności

Aktywny samorząd 2014

DODANO: 14-03-2014

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim informuje, iż trwa realizacja pilotażowego programu pn. „Aktywny Samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2014 roku.

Przyjmowanie wniosków wraz z wymaganymi załącznikami :

- w ramach modułu I w roku 2014  następuje w trybie ciągłym, jednak nie później niż do dnia 30 sierpnia 2014 r.

- w ramach modułu II w roku 2014 następuje:
a) na II semestr 2013/2014 w okresie od  5 marca do 30 marca 2014 r
b) na I semestr 2014/2015 w okresie od 1 września do 30 września 2014 roku.

Szczegółowe informacje na stronie pcpr powiat gdański w zakładce niepełnosprawność – aktywny samorząd  (http://www.pcpr.powiat-gdanski.pl/strona/menu/12_aktywny_samorzad

czytaj więcej » Aktywny samorząd 2014

Informacja o realizacji programu pn. "Program wyrównywania różnic między regionami II" roku 2014.

DODANO: 02-02-2014

 logo PFRON 2011 rPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim informuje, iż została ogłoszona kolejna edycja programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami II”. Kompletne wnioski  w ramach programu  dotyczące obszaru B, C, D, E, F i G można składać  w siedzibie PCPR   w terminie do dnia  10 kwietnia 2014 roku.

czytaj więcej » Informacja o realizacji programu pn. "Program wyrównywania różnic między regionami II" roku 2014.

Dofinansowanie do organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych

DODANO: 26-10-2013

Informujemy, że 30 listopada 2013 br. upływa termin składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań w 2014 roku:

  • sport, kultura, rekreacja i turystyka– dla osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej działających na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny – dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej niedziałających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej w zakładce niepełnosprawni – rehabilitacja społeczna

Wnioski można pobrać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim  – pokój nr 3 lub na stronie internetowej Centrum www.pcpr.powiat-gdanski.pl w zakładce druki  do pobrania.

czytaj więcej » Dofinansowanie do organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych

Informator dla Niepełnosprawnych - wydanie 2013 rok.

DODANO: 29-06-2013

Okładka informatora

      Na stronach portalu internetowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest  dostępny Informator dla Niepełnosprawnych - wydanie 2013.Zawiera kompendium wiedzy o rencie z tytułu niezdolności do pracy, rencie socjalnej, orzecznictwie lekarskim ZUS, działaniach ZUS na rzecz osób niepełnosprawnych, uprawnieniach pracowniczych osób niepełnosprawnych oraz przegląd zadań i realizatorów wsparcia ze środków PFRON.
Zapoznaj się z informatorem.

czytaj więcej » Informator dla Niepełnosprawnych - wydanie 2013 rok.

Adopcja drogą do rodzicielstwa

DODANO: 29-06-2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej  przygotowało poradnik pt.: „ADOPCJA drogą do rodzicielstwa”. Informator MPiPS przeprowadzi przyszłych rodziców przez cały proces decyzyjny oraz wyjaśni wszystkie kwestie natury formalnej oraz prawnej. Odpowie na podstawowe pytanie o warunki adopcji oraz o to, kto może się o nią ubiegać.
Przeczytaj broszurę.

czytaj więcej » Adopcja drogą do rodzicielstwa

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!