Aktualności

DODANO: 23-12-2020

czytaj więcej »

W dniu 24 grudnia 2020r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim będzie nieczynne.

DODANO: 20-12-2020

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 18/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim  z dnia 2 grudnia 2020 r. dzień 24 grudnia 2020 r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim w zamian  za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 r. (sobota), tj. w dniu wolnym od pracy.

czytaj więcej » W dniu 24 grudnia 2020r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim będzie nieczynne.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

DODANO: 03-12-2020

Już po raz 28. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Święto ustanowione przez ONZ jest ważne i potrzebne, ponieważ przypomina nam o tym, że mimo iż każdy z nas jest inny to wszyscy jesteśmy równi.
Istotnym jest, abyśmy pamiętali o zwykłych ludzkich odruchach - empatii, życzliwości, chęci niesienia pomocy. Nie dzielmy się na "zdrowych" i "chorych", tylko na takich którzy niosą pomoc i tych, którym tą pomoc można bezinteresownie ofiarować.
Właśnie tego najbardziej w dzisiejszym dniu życzymy osobom z niepełnosprawnościami - aby zawsze spotykały na swojej drodze dobrych i życzliwych ludzi.

 
czytaj więcej » Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dofinansowanie ze środków PFRON do organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych na rok 2021

DODANO: 19-11-2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim , jak co roku zaprasza osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, prowadzące działalność na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 2 lat przed złożeniem wniosku, do skorzystania z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do organizacji wydarzeń z zakresu sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych.

W celu ubiegania się o dofinansowanie prosimy o złożenie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami w nieprzekraczalnym terminie 30 listopada 2020 roku.

W związku z panującą pandemią dokumenty prosimy pozostawić w skrzynce umieszczonej przy wejściu do PCPR z prawej strony budynku lub prosimy o wysłanie pocztą tradycyjną.

Skrzynka została umieszczona przy wejściu do PCPR z prawej strony budynku.
Prosimy o pozostawianie korespondencji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00
W celu lepszej komunikacji prosimy o dołączenie do przekazywanej korespondencji kontaktowego numeru telefonu.
Za pisma pozostawione w innych godzinach lub dniach Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  nie bierze odpowiedzialności.

W przypadku konieczności pozostawienia większej liczby dokumentów, które nie zmieszczą się do skrzynki prosimy o kontakt pod nr 58 / 773 20 85.

czytaj więcej » Dofinansowanie ze środków PFRON do organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych na rok 2021

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!