Aktualności

System Obsługi Wsparcia

DODANO: 02-01-2020

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01 stycznia 2020 r. uruchomiono nabory wniosków  z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych :

  • dofinansowanie do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych,
  • dofinansowanie  zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze,
  • dofinansowanie w ramach programu „ Aktywny Samorząd”

również  w formie elektronicznej za pośrednictwem dedykowanej do tego platformy internetowej SOW (System Obsługi Wsparcia) wniosków na następujące zadania
 

Wnioski na dofinansowanie ze środków PFRON  można złożyć w wersji  papierowej lub elektronicznej poprzez SOW https://sow.pfron.org.pl/

Zachęcamy do składania wniosków za pomocą systemu SOW. Dostęp do Systemu jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

Film informacyjny - SOW i ePUAP jak to zrobić?

 https://www.youtube.com/watch?v=OnHWBuFV_bY

 

Dla osób chcących złożyć wnioski w siedzibie PCPR w formie tradycyjnej (papierowej), dostępne są w zakładce - do pobrania lub w zakładce Niepełnosprawność.

 

czytaj więcej » System Obsługi Wsparcia

Nowa oferta "Edukacyjnej Wyspy Małego Króla"

DODANO: 25-11-2019

“Edukacyjna Wyspa Małego Króla “ – niepubliczna placówka w Pruszczu Gdańskim przy ul. Cicha 13/1 oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mały Krok  uruchomiła,  kampanię dla rodziców dzieci niepełnosprawny, która obejmuje:
bezpłatną pomoc, pomoc psychologiczną, pomoc prawnika, możliwość darmowej terapii w trudnej sytuacji materialnej oraz wskazanie instytucji które też pomogą , W ramach programu opiekunowie mogą skorzystać z bezpłatnych  szkoleń. 

 

Więcej szczegółów :
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1117862545083367&substory_index=0&id=709249639277995

czytaj więcej » Nowa oferta "Edukacyjnej Wyspy Małego Króla"

Ważna informacja

Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do osobistej wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Udzielamy również informacji telefonicznie pod numerem:
58 773 20 85.

Niech każde dziecko znajdzie swój dom!